LV / EN

Sākums Metodes Resursi Par mums Atsauksmes Kontakti

Direktors padara darbu jēgpilnu

Publicēts: 03.08.2016

Nozīmīgākā persona organizācijā neapšaubāmi ir tās vadītājs. Viens no veidiem, kā vadītājs var ietekmēt organizācijas darbu, ir, aicinot darbiniekus izteikt savus ierosinājumus darba efektivitātes paaugstināšanai. Saskaņā ar kāda šogad publicēta pētījuma rezultātiem, darbinieku intelektuālā stimulācija veicina sajūtu, ka darbs ir jēgpilns (t.i. darbinieki apzinās sava veiktā darba nozīmīgumu).

Šī sakarība īpaši ir novērojama sliktāk vadītās organizācijās, kā arī nozarēs ar strauju attīstību un zemu prognozējamību.

Kādēļ tā? Faktiski tas saskan ar citām organizāciju psiholoģijas atziņām. Jo labāk strukturēta ir organizācija, jo direktora (augstākā līmeņa vadītāja jeb organizācijas vadītāja) ikdienas rīcības loma tajā ir mazāka. Daudz ko izšķir citu pilnvaroto personu rīcība, kā arī jau izveidojusies prakse un organizācijas kultūra. Tas tomēr nenozīmē, ka birokrātija aizstāj vadību – tas nozīmē, ka citas vadības sviras līdzsvaro direktora darba plusus un mīnusus. Ja vadītājs ilgstošā laika periodā demonstrē vienaldzīgu attieksmi pret darbiniekiem, tad organizācija riskē ar rezultātu pasliktināšanos šā vai tā. Savukārt organizācijai, kurā vadītājs veic darbu augsti profesionālā līmenī, tas dos vēl papildus ieguldījumu labos darba rezultātos. Tādēļ organizācijā, kura nopietni rūpējas par savu darba kvalitāti un konkurētspēju, vadītāja darbam, kas ir vērsts uz inovācijām, vienalga būs liela nozīme.

 

Vienlaikus, vadītāja loma pieaug neskaidrās situācijās, kurās ir nepieciešama skaidra virzība. Straujas mainības gadījumā lēmumi ir jāpieņem ātri, bet, kā vēsta populāra atziņa, pat slikts lēmums ir labāks par situāciju, kurā lēmuma nav vai tas ir nokavēts. Labs, bet nokavēts lēmums, piemēram, IT nozarē var dažkārt nozīmēt pat organizācijas konkurētspējas pilnīgu zudumu (atcerēsimies Nokia, Xerox, IBM, arī VEF u.c.).

Sīkāk par pētījumu: šeit.

Vecāki ieraksti...

© CreaTest, 2014