LV / EN

Sākums Metodes Resursi Par mums Atsauksmes Kontakti

Degsme - 21. gadsimta personāla atlases mērījums

Publicēts: 21.08.2017

Viens no lielākajiem darba devēju izaicinājumiem jau izsenis ir bijis darbinieku un kandidātu motivācijas līmeņa noteikšana. Tomēr jaunākie pētījumi apliecina, ka mūsdienu mainīgajā darba tirgū cilvēka iekšējai motivācijai ir noteicošā loma, kas ļauj jau iepriekš prognozēt, vai kandidāts kļūs par augsti novērtētu darbinieku ar augstu darba sniegumu. 

Degsme jeb iekšējā motivācija (intrinsic motivation) ir organizāciju psiholoģijā jau sen lietots jēdziens, kas nozīmē personas iekšēju vajadzību sasniegt augstus darba rezultātus. Balstoties uz vairākiem CreaTest veiktajiem pētījumiem, ir izstrādāta degsmes anketa, kas precīzāk nekā citi testi ļauj noteikt kandidāta nodarbinātību apstākļos, kad ir jāapgūst daudz jaunas informācijas, kā arī jāpieņem lēmumi ar tālejošām sekām. Tests ir veidots saskaņā ar jaunākajām testu atziņām, kas samazina krāpšanās iespējas testā līdz minimumam. Aktīvie testa jautājumi ir paslēpti starp citiem, maldinošiem jautājumiem, kā arī noskaidro motivācijas līmeni ar netiešu jautājumu palīdzību. 

Par testu jau šobrīd tiek veikti vairāki pētījumi, pirmie apkopojumi tiks prezentēti Latvijas Organizāciju psihologu konferencē 6. oktobrī, kā arī HR konferencē 17. oktobrī. 

Vecāki ieraksti...

© CreaTest, 2014